نما فراز مهرزاد

“نماهای شیشه ای اسپایدری” سازه هایی با جذابیت بصری و مقاومت بالا

 

 

نماهای شیشه ای، سازه هایی با جذابیت بصری و مقاومت بالا

شما می توانید اطمینان داشته باشید که نمای شیشه ای ساختاری بسیار محکم است و به راحتی قادر به مقاومت در برابر عناصر مختلف و شرایط آب و هوایی نا مناسب می باشد.

این ساختمان چه در محلی باشد که از شرایط سخت زمستانی رنج می برد و چه در آفتاب باشد در تمام طول سال، نمای شیشه ای آن یکپارچگی و شکل ظاهری خود را به مراتب بیشتر از مصالح ساختمانی سنتی حفظ خواهد کرد، به علاوه به عنوان یک مزیت اصلی شیشه می توان گفت که این سازه ها دچار فرسایش نمی شوند و زنگ نمی زنند.

به عبارتی می توان گفت که اثرات محیطی بر نمای شما تأثیر نمی گذارند.

نمای شیشه ای قسمت عمده ای از جذابیت ساختمان را تشکیل می دهد و این امری آشکار است. این نماها می توانند انواع مختلف ساختمان ها را متحول کنند و برای آن ها ظاهری زیبا، مدرن و پیچیده را ارائه دهند.

نمای شیشه ای تعادل ایده آل جذابیت بصری و عملکرد را فراهم می کند. ما در این زمینه تجربه بالایی داریم و بسیاری از نماهای شیشه ای را برای مشتریان به بهترین نحو تکمیل کرده ایم.

اگر به فکر استفاده از نمای شیشه ای هستید، با ما تماس بگیرید. ما در مورد تمام گزینه ها با شما صحبت خواهیم کرد.

نماهای شیشه ای اسپایدری

 

ویژگی ها و مشخصات طراحی نماهای شیشه ای

هنگامی که به نماهای شیشه ای بزرگ فکر می کنید، سازه هایی مانند آسمان خراش ها و ساختمان های تجاری با سطوحی براق و خیره کننده اغلب به ذهنتان خطور می کنند.

با این حال، خانه های مسکونی مدرن با طبقات کمتر نیز به راحتی می توانند نمای شیشه ای داشته باشند تا سطوح باز زیبایی برای آن ها به وجود بیاید.
پنجره ها، نماها و درب های ورودی انواع ساختمان های اداری و حتی مسکونی همیشه نیازهای مختلف معماری، برای طراحی و ساخت و ساز داشته اند.
در معماری پیشرفته امروزی، ساخت قاب و فن آوری استفاده از انواع شیشه، طیف چشمگیری از طراحی ها را به وجود می آورند که همگی می توانند به یک محصول سفارشی بسیار قابل توجه تبدیل شوند.

بسیاری از گزینه های شیشه ای امروزی، راه حل های مختلفی برای سیستم ساخت نما به صاحبان خانه و معماران ارائه می دهند. به لطف ساخت و سازهای پیشرفته امروزی، نماهای مختلف شیشه ای همچون نمای شیشه ای اسپایدری (عنکبوتی) طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

مقرون به صرفه بودن نماهای شیشه ای|بهره وری انرژی

اثرات زیست محیطی یکی از موارد مهم در هر پروژه است، با نماهای شیشه ای، نور طبیعی وارد ساختمان می شود و نیاز به استفاده از منابع نور مصنوعی کمتر است ، صرفه جویی در هزینه های ناشی از کاهش قبوض برق، روش دیگری که نمای شیشه ای را مقرون به صرفه کرده است.

معمولاً از شیشه های شفاف برای نمای ساختمان استفاده می شود، اما در صورت تمایل می توان تمام گزینه های موجود از شیشه با رنگ های مختلف را برای ساخت نما به کار برد.

این به این معنی است که معماران می توانند در طراحی های خود بسیار خلاق باشند.

 

نماهای شیشه ای اسپایدری

 

ساختار و کاربرد نماهای اسپایدری

شیشه به دلیل خواص ذاتی که دارد در زندگی روزمره ما کاربردهای مختلفی پیدا کرده است. به لطف پیشرفت های تکنولوژی، امروزه می توانید شیشه و محصولات شیشه ای را در داخل و خارج از منزل نیز مورد استفاده قرار دهید.

در میان همه این ها، نمای اسپایدری با کمک اتصالات اسپایدری به عنوان یک راه حل موثر برای مجموعه های شیشه ای پیچ و مهره خارجی ظاهر شده است. این اتصالات که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند برای جذب و توزیع تمام بارهای پویا و استاتیک ساختار شیشه مانند وزن شیشه، انبساط دیفرانسیل به دلیل نوسانات دما و بارگذاری باد بسیار خوب هستند.

نماهای اسپایدری نوعی نمای شیشه ای هستند که توسط اتصالاتی خاص به هم متصل می شوند و دیگر از تیرهای فلزی، چوبی و…. در نماها خبری نیست. کاربرد این نماها بیشتر در نمای اصلی ورودی اصلی ساختمان ها و نمای جلو فروشگاه، سایبان های شیشه ای، نورگیرها و گنبدها است.

انواع مختلف نماهای اسپایدری و شیشه های مورد استفاده در ساخت آن ها

شیشه های به کار رفته در نمای اسپایدری، شیشه هایی نشکن همچون شیشه چند لایه لمینت و در برخی موارد شیشه های تک یا دو جداره هستند. در این سازه ها صفحات شیشه ای با ضخامت ها و اندازه های مختلف توسط اتصالات مربوطه در چندین نقطه به یکدیگر متصل می شوند.

با توجه به نوع سازه صفحات شیشه ای می توانند به صورت ثابت و یا کشویی نصب شوند. زیرا در برخی موارد ممکن است لازم باشد که صفحات در صورت نیاز باز شوند.

نماهای شیشه ای اسپایدری می توانند در انواع فین گلس، لوله ای و کابلی ساخته شوند.

در این میان اسپایدر لوله ای از پرکاربردترین آن ها است. قطر، ضخامت، وزن، اندازه و سایر ویژگی های لوله ها به پروژه مورد نظر بستگی دارد.

در نمای فین گلس به جای لوله های فولادی از تیغه های شیشه ای شفاف استفاده می شود. زیباترین نوع نمای شیشه ای اسپایدری مدل کابلی است که در آن تنها از کابل هایی قوی برای نگهداری صفحات استفاده می شود.

بنابراین به جز شیشه و اتصالات آن چیز دیگری به چشم نمی خورد. اما با این حال نسبت به دو مدل دیگر هم پر هزینه تر است هم سخت تر کار گذاشته می شود.

 

نماهای شیشه ای اسپایدری

 

نحوه نصب نماهای اسپایدری و عوامل موثر بر آن

نحوه نصب نمای شیشه ای اسپایدری به این شکل است که ابتدا محل مورد نظر سازه را از نظر شرایط مختلف همچون فشارهایی که از داخل و یا خارج به آن وارد می شود، زلزله، بادهای شدید و ….

بررسی می کنند تا ابعاد صفحات و نوع نمایی که قرار است به کار برده شود مشخص شود.

در ادامه از لوله های استنلس استیل استفاده کرده و با توجه به محاسبات انجام شده آن ها را بر روی سقف و زمین متصل می کنند. بعد صفحات را با توجه به اتصالات مورد نظر به هم متصل کرده و بر روی نما سوار می کنند.

برای نصب این سازه های اسپایدری حتما باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید زیرا نصب این نماها محاسبات دقیقی نیاز دارد. اگر محاسبات حتی به میزان میلیمتر هم اشتباه باشد ظاهر و کیفیت نمای اسپایدری حاصل جالب نخواهد شد و هم آسیب جدی به سازه می رساند و هم هزینه های شما از بین می رود.

بنابراین هر چه اندازه گیری های قبل از سوار کردن سازه بر روی یکدیگر دقیق باشد نمای اسپایدری حاصل جذاب تر و کاراتر خواهد شد.

اتصالات مورد نیاز برای نصب نمای اسپایدری

می توان گفت در ساختار یک نمای شیشه ای بعد از نوع شیشه، اجرا و نصب آن نما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نصب و اجرای هر نما می تواند با نوع و کاربرد آن رابطه مستقیمی داشته باشد. از آن جا که ابزار یراق نصب نماها تنوع بسیار زیادی دارند از این رو تنوع اجرای انواع نماها نیز بسیار زیاد است.

برای ساخت انواع مختلف نماهای اسپایدری می توان از اتصالات بسیار متنوعی استفاده کرد. در میان انواع این اتصالات می توان به بست های تک شاخ، دو شاخ، چهار شاخ، کانکتور، رتیل و… اشاره کرد.

کار اصلی این اتصالات این است که صفحات شیشه ای را با مقاومت بسیار بالا با هم فیکس می کنند.

 

نماهای شیشه ای اسپایدری

 

انعطاف پذیری و ماندگاری دو مزیت اصلی نماهای اسپایدری

هنگامی که یک نمای شیشه ای اسپایدری می بینید  که اکنون ویژگی مشترک بسیاری از ساختمان ها است  فکر اولیه شما ممکن است جذابیت بصری آن باشد.

با این حال، نماهای شیشه ای اسپایدری فقط برای نمایش نیستند. آن ها مزایای متنوعی را ارائه می دهند که آن ها را به گزینه ای مهم برای طراحان و معماران تبدیل می کنند.

نمای شیشه ای اسپایدری سازه ای انعطاف پذیر است و بنا به نیاز می توان با استفاده از آن، انواع طراحی ها را برای ورودی های مختلف خصوصا ورودی های بدون قاب ایجاد کرد، این نمای شیشه ای همراه با انبوهی از اتصالات سخت افزاری شیشه ای است که با توجه به نیاز و ضخامت شیشه قابل تنظیم می باشند.

تولید کنندگان معتبر شیشه از مواد با کیفیت بالا مانند شیشه و فولاد ضد زنگ برای ساخت انواع نماهای شیشه ای استفاده می کنند و بنابراین عملکرد با دوام را تضمین می کنند.

نمای شیشه ای اسپایدری امروزی بسیار مقاوم در برابر انواع آب و هوا و ضد آب هستند.

در ساخت و ساز مواد از جنس استنلس استیل استفاده شده اند و از اثرات زنگ زدگی جلوگیری می کنند.

 

شرکت نما فراز مهرزاد  طراح و مجری انواع نمای کامپوزیت ، نمای شیشه ای ، نمای اسپایدر ، نمای فریم لس ، نمای لامل و کرتین وال می باشد. همچنین ما  طراح و مجری نرده شیشه ای و درب و پنجره UPVC می باشیم.  برای هماهنگی جلسه و مشاوره طراحی نمای ساختمان با ما تماس بگیرید.

 

ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

Views: 16

Call Now Button