نما فراز مهرزاد

شیشه در نمای ساختمان

در این مقاله به موضوع استفاده از شیشه در طراحی نما می پردازیم. همچنین به بررسی مزیت های نماهای شیشه ای از نظر رنگ، وزن و ... می پردازیم.
 

همان طور که می دانید نما یکی از مهم ترین بخش های هر سازه است چرا که بازتاب دهنده آن چیزی است که در درون سازه می گذرد.

البته این مورد منوط به این است نمای ساختمان بصورت استاندارد طراحی و اجرا شده باشد و در طراحی آن متریال هایی در نظر گرفته شده باشد که با آنچه در درون ساختمان است، مرتبط باشد.

گرچه شاهد این هستیم که نمای بسیاری از ساختمان ها هیچ ارتباطی با آنچه درون آن می گذرد ندارد، اما بسیاری از طراحان نیز این موضوع را مورد توجه قرار می دهند و برای آن ارزش قائل هستند.

هدف این طراحان در واقع این است که بیننده با مشاهده نمای ساختمان به آنچه درونش می گذرد ،پی ببرد. ابزارهایی که در اختیار طراحان است تا بتوانند به این مهم جامه عمل بپوشانند، مصالح ساختمانی هستند. در ادامه مطلب استفاده از شیشه در طراحی نما ” قصد داریم تا شما را بیشتر با استفاده از شیشه در نمای ساختمان آشنا سازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

شیشه در نمای ساختمان

استفاده از شیشه در طراحی نمای ساختمان:

همان طور که می دانید شیشه از گذشته های دور تا کنون یکی از متریال های بسیار پر کاربرد در طراحی نمای ساختمان ها بوده است. استفاده از شیشه در زمان های قدیم با استفاده امروزی آن کاملا متفاوت است چرا که اکنون و در سالهای اخیر تکنولوژی های متعددی به بازار ارائه گردیده که دست طراحان را برای استفاده از شیشه در نمای ساختمان ها بسیار باز نموده و قابلیت اجرای نماهای زیباتر و عظیم تر را ایجاد نموده است.

شیشه در نمای ساختمان

اگر به ادامه مطلب ” استفاده از شیشه در طراحی نما علاقه دارید، با ما همراه باشید.

از این موضوع که بگذریم، شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از جمله افرادی باشید که علاقمند هستند تا مالک یک ساختمان تمام شیشه ای باشند. شیشه از جمله متریال هایی است که می تواند به تنهایی، تک عنصر تشکیل دهنده نمای یک ساختمان باشد. ویژگی که معمولا در بین دیگر متریال ها کمتر یافت می گردد. شیشه همواره یکی از گزینه های جذاب برای طراحی نما است، البته به شرطی که از لحاظ اشراف با مشکل مواجه نباشد.

شیشه در نمای ساختمان

برای اینکه بتوانیم یک نمای شیشه ای داشته باشیم باید شیشه در نگهدارنده هایی قرار بگیرد تا شیشه در جای خود محکم شده و در بر گرفته شود. برای همین موضوع برای اینکه در اجرای نمای شیشه ای به مشکل بر نخوریم، طراح باید در طراحی، سازه هایی را در نظر بگیرد که نگهدارنده های شیشه ها را شامل شود. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا شیشه هایی که در نماهای شیشه ای به کار گرفته می شود، متریالی یکسان با شیشه های عادی دارند؟

پاسخ خیر است چرا که زمانی که سخن از اجرای نماهای شیشه ای به میان می آید بحث مقاومت در برابر شکستن، عایق بودن و جلوگیری از ورود اشعه های مضر مانند نور مستقیم آفتاب به میان می آید.

شیشه در نمای ساختمان

مزیت های نماهای شیشه ای به شرح زیر می باشند:

  • شیشه ها تنوع رنگی مناسبی دارند و به همین دلیل دست طراح برای طراحی باز است.
  • شیشه ها عموما سبک و قابل ترمیم هستند.
  • به ساکنین داخل ساختمان این امکان را می دهند که دید بیرونی قابل قبولی داشته باشند.
  • شیشه ها می توانند در ترکیب با دیگر متریال ها مورد استفاده قرار بگیرند.
  • نماهای شیشه ای سرعت نصبی و اجرای بالایی دارند.
  •  

شیشه در نمای ساختمان

 

شرکت نما فراز مهرزاد  طراح و مجری انواع نمای کامپوزیت ، نمای شیشه ای ، نمای اسپایدر ، نمای فریم لس ، نمای لامل و کرتین وال می باشد. همچنین ما  طراح و مجری نرده شیشه ای و درب و پنجره UPVC می باشیم.  برای هماهنگی جلسه و مشاوره طراحی نمای ساختمان با ما تماس بگیرید.

 

ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

Visits: 21

Call Now Button